mybafi.pl

Blog tematyczny o lifestylu, domu i urodzie

DomLifestyle

Gabinet lub biuro w domu – kiedy warto się na to zdecydować?

Gabinet lub biuro w domu – kiedy warto się na to zdecydować?

Marzysz pracować w domu? Zastanów się, czy na pewno będzie to dla Ciebie korzystne. Pomoże Ci w tym poniższy artykuł.

Kiedy warto założyć biuro w domu?

Warto założyć domowe biuro, gdy chcesz zaoszczędzić na kosztach najmu lokalu. Na korzyść może wpływać także Twoje upodobanie do cichej samodzielnej pracy. Przeniesienie biura do domu czasem jest koniecznością, gdy Twój szef przerzuca profil pracy ze stacjonarnej na zdalną.

Gdy będziesz urządzać swój gabinet, wycisz jego ściany, jeżeli potrzebujesz, aby nie dochodziły do Ciebie odgłosy przebywającej w mieszkaniu rodziny. Twoja praca będzie bardziej efektywna, gdy podczas jej wykonywania będziesz mógł maksymalnie się na niej skoncentrować.

Jeżeli planujesz urządzić prywatne biuro, do którego będą przychodzić petenci, zadbaj także o ich komfort. Zaaranżuj wnętrze w taki sposób, by oddawały charakter Twojej firmy. Postaw też kwiaty, które pozytywnie wpływają na osoby przebywające w ich otoczeniu. Zadbaj o to, aby w czasie przyjmowania interesantów nikt z domowników Wam nie przeszkadzał.

Gdzie urządzić gabinet, w którym przyjmowani są petenci lub pacjenci?

Biuro, w którym chcesz przyjmować petentów, powinno znajdować się blisko drzwi wyjściowych. Szykowanie kancelarii na piętrze domu, do której klient będzie musiał przechodzić przez główny hall tętniący życiem rodzinnym, to niezbyt dobry pomysł. Rodzinę oraz interesanta będzie to krępować i być może także denerwować.

Gabinet w domu, przez którego będzie się przewijać każdego dnia niezliczona ilość pacjentów, powinien mieć zdecydowanie osobne wejście. Teren prowadzony od furtki do drzwi gabinetu warto obsadzić po bokach żywopłotem. Dzięki temu rodzina spędzająca czas na dworze będzie czuła się komfortowo, a pacjent niezagrożony (nikt nikogo nie będzie widzieć).

Zalety i wady biura (gabinetu) prowadzonego w domu

Domowa działalność ma zarówno zalety, jak i wady. Do zalet zaliczymy oszczędność czasu, paliwa, wydatków związanych z dzierżawą lokalu. Otrzymujesz wolność wyboru, kiedy chcesz pracować, a kiedy spędzić czas w gronie rodzinnym lub na siłowni itd.

Wadą może okazać się Twój charakter. Jeżeli lubisz obracać się wśród ludzi takich jak Ty, samotna praca w zaciszu domowym po pewnym czasie może stać się przytłaczająca. Jeżeli nie umiesz oddzielić pracy od życia domowego, będzie Ci trudno się zdyscyplinować i praca wcale nie będzie Ci szła tak wartko, jak w biurze oddalonym od ogniska domowego, wśród innych pracowników.

Koszty wyposażenia biura, czy to w domu, czy w wynajętym lokalu będą podobne. Jeżeli wynajmujący nie zapewni Ci wymaganego wyposażenia, będziesz musiał skompletować wszystko sam. Jeśli natomiast wprowadzisz się do gotowej kancelarii, wzrośnie Ci koszt comiesięcznego czynszu.

Udostępnij