mybafi.pl

Blog tematyczny o lifestylu, domu i urodzie

DomLifestyleZdrowie

Siłownia w domu – jak ją stworzyć?

Siłownia w domu – jak ją stworzyć?

Znudziły ci się już ćwiczenia na siłowni i postanowiłeś, że od przyszłego miesiąca będziesz trenować wyłącznie w swoim domu? To świetna koncepcja, którą w prosty sposób zdołasz zrealizować. Pomoże ci w tym siłownia w domu. Sam ją dla siebie stworzysz!

Wygospodarowanie miejsca

Na domową siłownię nie potrzeba wcale aż tak dużo miejsca. To powinno cię zmotywować do utworzenia jej w domu. Zastanów się, czy przypadkiem nie dysponujesz jakimś pomieszczeniem, które na co dzień stoi puste. W nim właśnie możesz przygotować swoją własną siłownię.

Pomieszczenie, które przeznaczyłeś na strefę do treningu, powinieneś oczywiście właściwie wykończyć bądź – jeśli zaistnieje taka potrzeba – wyremontować. Nie oszczędzaj na tym pieniędzy. Jeżeli pewnych prac nie wykonasz teraz, prędzej czy później i tak będziesz musiał się nimi zająć. Nawet domowa siłownia musi być natomiast miejscem bezpiecznym. W taki sposób powinieneś ją zorganizować i skonstruować.

Jak zadbać o domową siłownię?

Miejsce, w którym będziesz wykorzystywać zakupiony wcześniej sprzęt do ćwiczeń, wymaga na pewno właściwej wentylacji. Absolutnie musisz o tym pomyśleć. To normalne, że gdy ćwiczysz, zaczynasz intensywnie się pocić, a twoje ciało się nagrzewa. Kluczową kwestią staje się więc odprowadzanie nieprzyjemnych zapachów. Wentylacja zapewni ci też stały dostęp do świeżego powietrza, które pomaga w treningu.

Musisz zadbać również o podłogę. W żadnym wypadku nie powinieneś ćwiczyć na zwykłych panelach, a już tym bardziej nie na kafelkach, które zwykle są niestety bardzo śliskie. Koniecznie zadbaj więc o właściwie wykończenie podłoża, umieszczając na nim np. specjalną matę antypoślizgową. Musi ono stawiać twoim butom pewien opór.

Zalety ćwiczeń w domu

Siłownia w domu daje na pewno niesamowitą niezależność, do której dąży w życiu każdy człowiek. Zapewnia maksymalny komfort, ponieważ pozwala ćwiczyć wtedy, kiedy ma się na to ochotę lub kiedy ma się na to akurat trochę więcej czasu. Dzięki niej możesz wybrać dla siebie dogodną godzinę na trening. Możesz ćwiczyć z samego rana, nawet i o piątej rano przed pracą, albo dopiero w porze wieczornej, gdy już wypełnisz wszystkie swoje obowiązki. Jakie są dodatkowe atuty? Na pewno brak dojazdów, brak tłoku i przyjemna atmosfera. Każdy przecież najlepiej czuje się w swoim domu, który gwarantuje mu poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Wymówki, jakich wcześniej używałeś do tego, by odpuścić trening, nagle przestaną mieć rację bytu. W końcu na poważnie podejdziesz do ćwiczeń, a one staną się maksymalnie efektywne!

Udostępnij