mybafi.pl

Blog tematyczny o lifestylu, domu i urodzie

Ogród

Kalendarz ogrodnika co kiedy sadzić

Kalendarz ogrodnika co kiedy sadzić

Początek roku to bez wątpienia ten czas, kiedy osoby uwielbiające pracę w ogrodzie zaczynają planować swoje działania. Wielkimi krokami zbliża się bowiem okres wysiewu, który obfituje w sporo pracy. Już w lutym można wysiewać pewne rośliny, które będą kiełkowały w domu. Warto zatem wiedzieć, kiedy zabrać się za konkretne działania. Przyda się kalendarz ogrodnika, w którym rozpisane są poszczególne etapy prac.

Kalendarz ogrodnika co to takiego?

Kalendarz ogrodnika to nic innego jak kalendarz, w którym zaznaczone są daty wysiewu poszczególnych roślin. Mowa tutaj zarówno o warzywach, jak też kwiatach, które latem będą pięknie zdobiły ogród. Niektóre rośliny można wysiewać już końcem lutego, inne w marcu, a nawet w kwietniu. Wszystko zależy bowiem od potrzeb, jakie mają poszczególne gatunki. Niektóre z nich po prostu potrzebują dużo światła do wzrostu, a inne wykiełkują nawet w trudniejszym okresie.

Kalendarz ogrodnika co kiedy sadzić

Kalendarz ogrodnika informuje również o tym, kiedy wsadzać rośliny do gruntu. Wysiew roślin, aby zaczęły kiełkować w domu, to zwykle prosta sprawa. Trudniejsza jest natomiast decyzja dotycząca tego, kiedy roślina powinna trafić do ziemi. Przeglądając kalendarz ogrodnika, rozwiejemy swoje wątpliwości, a jednocześnie dostaniemy mnóstwo cennych informacji dotyczących tego, jak dbać o rośliny wysadzone do gruntu. Jak wiadomo przymrozek, który może pojawić się praktycznie do połowy maja, może zniszczyć wiele roślin. Trzeba odpowiednio je zabezpieczyć, aby nie doszło do takiej sytuacji.

Wskazówki dla ogrodników

W kalendarzu dla ogrodników każdy znajdzie również mnóstwo praktycznych wskazówek, które dotyczą na przykład pielęgnacji roślin i ich nawożenia. Małymi krokami można dzięki temu poszerzać swoją wiedzę o tym, jak prawidłowo pielęgnować różne rośliny. To właśnie dzięki temu z roku na rok ogród będzie prezentował się lepiej, a plony warzywne i owocowe będą większe. W kalendarzu ogrodnika wskazówki znajdą zarówno osoby początkujące, jak też zaawansowane. W końcu na zdobywanie nowej wiedzy nigdy nie jest za późno.

Praktyczny kalendarz ogrodnika

Kalendarz ogrodnika to zatem bardzo praktyczne narzędzie, które pomaga planować różne prace w ogrodzie. Dzięki temu można lepiej rozłożyć je w czasie, tak by nie zabrakło chęci i sił. Nie da się bowiem ukryć, że wzmożone zajęcia w ogródku z jednej strony są bardzo przyjemne i relaksujące, z drugiej zaś często męczące. Warto podejść do wszystkiego na spokojnie, aby uprawa ogrodu nie było przykrą koniecznością, a prawdziwym hobby.

Udostępnij