mybafi.pl

Blog tematyczny o lifestylu, domu i urodzie

DomOgród

Jakie rośliny przed wejściem do domu w doniczkach i na trawniku?

Jakie rośliny przed wejściem do domu w doniczkach i na trawniku?

Kwieciste rośliny przed wejściem do domu ożywiają i upiększają front. Dzięki nim przyjemnie się do domu wchodzi i z niego wychodzi. Wejście do domu mogą zdobić rośliny w doniczkach lub rosnące bezpośrednio na gruncie. Do ozdobienia frontu roślinami można wybrać kwiaty lub krzewy i ozdobne trawy.

Jakie rodzaje roślin przed wejściem do domu wybrać?

Jeżeli do Twojego domu wchodzi się, pokonując kilka schodów i masz poręcz, możesz ukwiecić balustradę kwiatami, które kwitną aż do późnej jesieni. Mogą to być pelargonie, astry, dzwonki. Możesz wybierać wśród wielu odmian, by urządzić wejście według własnego pomysłu.

Świetnie wyglądają w dużych donicach stojących na podłodze ozdobne trawy. Między trawą wysiej w tych samych donicach kosmatkę śnieżną. Trawa ozdobna i biała kosmatka będą ładnie ze sobą się uzupełniać.

Szybko ukwiecisz wiosną swoje wejście przed domem gotowymi sadzonkami jednorocznych astrów. Zakupione sadzonki posadź do skrzynek, a jeżeli masz kawałek poletka bez betonu, zasadź astry bezpośrednio do gruntu. Będą cieszyć Twoje oczy swoimi barwnymi kwiatami od sierpnia aż do późnej jesieni.

Kolorowe rośliny przed wejściem do domu – zwisające piękności

Bluszczolistne kolorowe pelargonie zwisające to bardzo piękne rośliny, mogące rosnąć w doniczkach na dworze. Jeżeli marzy Ci się zieleń liści, wymieszana barwnymi kwiatami, zawieś przed domem doniczki z pelargoniami zwisającymi.

Możesz zawiesić je na hakach przybitych do zewnętrznej ściany budynku lub do pułapu dachu. Jeśli chcesz, możesz postawić doniczkę z pelargonią na stołku lub pniu, by pędy mogły swobodnie zwisać, a nie płożyć się po posadzce. Pelargonia obsypuje się małymi kwiatuszkami rosnącymi gromadnie, tworząc barwne skupiska.

Bujnie będzie rosnąć i fantastycznie kwitnąć, zwłaszcza gdy wejście do domu masz od strony południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej. Dzięki temu rośliny będą miały dużo słońca i trochę cienia, czyli tak, jak tego potrzebują. Do podlewania kwiatów zbieraj deszczówkę i podlewaj nią kwiaty, starając się ich nie przelać.

Jak ukwiecić trawnik przy wejściu do domu?

Jeżeli masz trawnik przed domem tuż przy wejściu, możesz rozsypać tam nasiona stokrotek. Kwiatki te lubią przycinanie tak samo, jak źdźbła trawy. Stokrotki kwitną na biało i różowo z żółtym oczkiem w środku. Kwitną tuż przy ziemi. Gdy zostaną skoszone razem z trawą, wyrastają na nowo i jest ich jeszcze więcej.

Pozwól też wyrosnąć na Twoim trawniku koniczynie fioletowej (różowej) i białej. Jeśli pojawi się wśród nich żółty mniszek lekarski, również go zatrzymaj. Dzięki temu pszczoły będą miały gdzie się pożywić, a trawnik będzie pięknie kolorowy. Na trawniku możesz także postawić donice z kwiatami. Patrzenie na przydomową łąkę to przyjemność i odprężenie.

Udostępnij