mybafi.pl

Blog tematyczny o lifestylu, domu i urodzie

Moda

Jak ubrać się na domówkę, aby czuć się pięknie i komfortowo?

Jak ubrać się na domówkę, aby czuć się pięknie i komfortowo?

Domówka to rodzaj imprezy, który odbywa się w domowej przestrzeni, zwykle w gronie najbliższych znajomych. Nie znaczy to jednak, że wybór stylizacji na domowe przyjęcie jest oczywisty. Wiele pań zastanawia się, jak ubrać się na domówkę, aby nie wyglądać zbyt pretensjonalnie, ale czuć się wyjątkowo.

Od czego zależy wybór stylizacji na domówkę?

Przed rozpoczęciem komponowania stroju na imprezę warto dopytać się gospodarzy o temat przewodni imprezy. Wielu domówkom przyświeca bowiem hasło, np. lata 80’ lub era disco, co może okazać się świetną modową inspiracją. Jeśli jednak domówka nie ma wyznaczonego tematu przewodniego, wybierając stylizację, warto kierować się swoim gustem i wygodą. Bliskie grono znajomych z pewnością nie obrazi się nawet za codzienną stylizację, ale warto wykorzystać tę okazję jako pretekst do modowego szaleństwa, na które nie można sobie pozwolić na co dzień.

Jakie ubrania wybrać na domówkę?

Na pytanie – jak ubrać się na domówkę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór ubrań jest niemal nieograniczony. Panie mogą postawić na cekinowe sukienki lub topy, które pięknie będą odbijać światło lamp. Jeśli szukają nieco bardziej eleganckiej stylizacji, mogą zdecydować się na sukienkę kopertową, która nie tylko pięknie podkreśla sylwetkę, ale także jest bardzo wygodna. To ważna cecha, ponieważ większość czasu na domówce upływa na siedzeniu oraz rozmowach z gośćmi. Wybór koloru lub materiału to kwestia indywidualnych preferencji każdej kobiety. Dobierając buty, również warto mieć na uwadze wygodę i praktyczność. Szpilki mogą być dobre na wejście, ale mogą uszkodzić domowy parkiet. Z tego względu, planując jak ubrać się na domówkę, warto zabrać ze sobą wygodne buty na przebranie, np. baleriny. Dobrze jest mieć ze sobą również sweterek lub marynarkę, dzięki czemu łatwo można zmienić i ocieplić swoją stylizację.

Jakie dodatki będą najlepsze na domówkę?

Wybierając stonowany strój na imprezę, np. małą czarną, można postawić na szalone i oryginalne dodatki. Na domówce najlepiej sprawdzi się kopertowa torebka, w której zmieści się smartphone oraz chusteczki higieniczne. Na imprezę można wybrać model w odważny zwierzęcy print. Warto pamiętać, że biżuteria dopełnia każdą stylizację. W tym przypadku można postawić na klasyczne ozdoby wykonane ze srebra lub złota, a także na nowoczesne geometryczne kompozycje w żywych kolorach. To właśnie odpowiedni wybór dodatków tworzy niepowtarzalną stylizację.

Wiedząc jak ubrać się na domówkę, łatwo skomponować strój, który będzie doskonale pasował do motywu przewodniego imprezy oraz będzie przy tym wygodny. Dzięki temu każda kobieta może doskonale bawić się w gronie najbliższych znajomych, mając pewność, że wygląda pięknie.

Udostępnij