Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom jak składać ubrania

Jak składać ubrania i jak o nie dbać?

Data publikacji 2 marca 2022


Gdy mowa o ubraniach i ich wyglądzie, większość osób skupia się na tym, by kupować rzeczy estetyczne i modne, często też zwraca się uwagę na ich jakość. Jednak uwagę trzeba zachować nie tylko w momencie zakupu. Ubrania traktowane nieodpowiednio szybko stracą swój nienaganny wygląd, a także kształt, wobec czego mogą przestać nadawać się do użytku albo zacząć kiepsko spełniać swoją rolę. Warto dbać o swoje ciuchy, by nie musieć wydawać pieniędzy na nowe, a także przyczynić się do ochrony środowiska. Zwłaszcza na tę ostatnią kwestię coraz więcej osób zwraca uwagę. Warto zatem dowiedzieć się, jak należy traktować swoje ubrania.

Podział na ubrania domowe i wyjściowe

Wiele osób ma osobne ubrania do noszenia w domu czy podczas przebywania na podwórku i inne do noszenia poza domem, czyli w pracy, szkole i podczas wyjść na miasto. Wynika to nie tylko z chęci zapewnienia sobie wygody, jasne jest bowiem, że nikt nie będzie przebywał w marynarce w domowych pieleszach. W ten sposób też chroni się lepsze, zwykle też kosztowniejsze ubrania przed zniszczeniem. Jest to świetne rozwiązanie, warto zatem przyswoić sobie ten nawyk.

Odpowiednie pranie

Jest to absolutna podstawa jeśli chodzi o zachowywanie ubrań w dobrym stanie, ale tak naprawdę wiele osób o tym zapomina lub nie dba o to w codziennym pośpiechu. Konieczne jest przede wszystkim dobieranie odpowiedniej temperatury do materiału, dlatego zawsze trzeba sprawdzać oznaczenia znajdujące się na metkach i segregować pranie. Warto przy tym nie wzbraniać się przed praniem ręcznym. Jest to dość uciążliwe, ale wrzucenie do pralki tego, co zdecydowanie nie powinno się tam znaleźć bardzo często skutkować będzie natychmiastowym zniszczeniem danej rzeczy.

Warto też mieć na uwadze fakt, że niektóre ubrania nie wymagają prania na długich cyklach. Jest to dla nich niekorzystne nawet jeśli zastosuje się niską temperaturę, gdyż sprzyja ich mechaceniu i utracie koloru. Trzeba zatem wybierać krótkie cykle na przykład wtedy, gdy ma się do wyprania cienkie rzeczy lub też ubrania nie są brudne, a jedynie wymagają odświeżenia. Tutaj świetnie sprawdzają się nowoczesne pralki, z wieloma programami i różnymi cyklami.

Trzymanie w porządku

Kwestia starannego składania ubrań i umieszczania ich w odpowiednim miejscu to nie tylko kwestia porządku w otoczeniu. Warto dowiedzieć się, jak składać ubrania, by nie powodować ich gniecenia, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić im kontaktu z wysoką temperaturą żelazka. Poza tym nie można wieszać niektórych rzeczy na wieszakach, na przykład swetrów, gdyż rozciągają się, zupełnie tracąc kształt.

Znaczenie sezonowości w modzie – jak przygotować się na nadchodzące trendy

Redakcja mybafi.pl

Zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinach lifestyle, mody, ogrodu i zdrowia, dzieli się swoją wiedzą i praktycznymi poradami, tworząc artykuły, które inspirują do tworzenia pięknych wnętrz, dbania o zdrowie i podążania za najnowszymi trendami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?